Türkçü Dergi, Dergimiz Fikrimizdir!
 
Türkçü Dergi 2.Sayı Sunuş Türkçü dergi 2.sayı >>
İkinci sayımızla sizlere tekrar merhaba diyoruz. İlk sayımız beklediğimizden fazla ilgi gördü ve Türkçü Dergi gerekliliğini bir kere daha ortaya çıkardı.

Dergimiz bir çok ildeki Türkçü arkadaşlar tarafından istenirken, fedakar gösteren yiğit Türkçüler sayesinde pek çok yere ulaştı.

Türkçü Dergi’ye sizlerden gelen destek mesajları mücadelemizde bize güç vermeye devam ediyor. Çalışanı okur, okuru çalışan olan bir dergi haline dönüşen Türkçü Dergi’nin, aynı zamanda Türkçü düşüncenin yazınsal kalesi haline gelmesi çok yakındır.

Bu sayımızda kapağımıza davamızın emektarlarından Ahmet Hamdi Duymaz kardeşimizin bir fotoğrafını koyduk.

“Türkçülük yaşadıkça Ahmet Hamdi de yaşayacaktır!” dedik. Gerçekten de Ahmet Hamdi gibi davasına sadık kimselerin öldükten sonra da dava arkadaşları tarafından yaşatılması gerekir. İdealist kimseler davasına o kadar bağlanmışlardır ki davanın yaşaması kendisinin de yaşaması, davanın ölmesi kendisinin de ölmesidir.

Başyazarımız Kurtkayaoğlu Kürşad, Ahmet Hamdi Duymaz için yazdığı bir yazıyla karşınızda olacaktır. Bu yazıda Kurtkayaoğlu Kürşad’dan Ahmet Hamdi’nin de Türkçü Dergi için emek veren kimselerden olduğunu ve yaşasaydı bu kadro içinde yer alacağını öğreniyoruz.

Kurtkayaoğlu Kürşad, “Hainlere Kanma Türk Milleti! Açılım İhanettir!” isimli yazısıyla son dönemde artan Kürtçü terörün baş sorumlusu olarak hükümetin açılım politikalarını gösteriyor.

Yeniçağ Gazetesi’nden tanıdığımız Mustafa Önder “Memleketten Kaçak Elektrik Hikâyeleri!” yazısıyla ülkemizdeki kaçak elektrik sorununa dikkat çekiyor ve vatandaşın nasıl soyulduğunu anlatıyor.

Adnan Er “Pinokyo Sendromu” isimli yazısında “Kürt” isimli bir milletin var edilmesinin ve “Kürt Medeniyeti” yaratılmasının imkansızlığından bahsediyor.

Bu sayımızda Hayrani Ilgar büyüğümüz de aramızda olacaktır. Gençlik yıllarında “Ötüken” ve “Orkun” gibi Türkçü dergilerde yazıları yayımlanmış olan bir büyüğümüzü Türkçü Dergi’de görmek bizi kıvançlandırıyor. Hayrani Ilgar “Medeniyet” yazısında medeniyetin hangi kıstaslara göre isimlendirilmesi gerektiğini anlatıyor.

Genç arkadaşlarımızdan Oğuzhan Bay bu sayıda “Küreselleşme ve Milliyetçilik” isimli yazısıyla karşımızda olacak.
Her sayımızda Gökbilge Atsız’dan bir yazı ya da şiir yayımlamayı sürdürüyor ve bu sayıda Gökbilge Atsız’ın “Türkçülüğe Karşı Yobazlık” isimli yazısına yer veriyoruz.

Kağan Bahadır “Dalkavuklar Gecesi ve İftiralar” yazısında Atsız’a yöneltilen çirkin iftiraların kaynağı olan “Dalkavuklar Gecesi”ni karakterleriyle beraber çözümlüyor ve iftiralara yanıt veriyor.

Dergimizin kadın yazarlarından Sebat Mercan bu sayıda “Suçeva” isimli öyküsüyle karşımızda olacak.

Türkçülük fikriyatının kudretli şairlerinden Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun “Uyan Ey Türk Oğlu!” isimli şiiri de Türkçü Dergi sayfalarında yer alacaktır.

Bu sayımızdan itibaren asırlık Türkçü dergileri incelemeye başlıyoruz ve ilk sayımızda Kadıköy Türk Ocağı başkanı Prof.Dr. Acar Sevim’in “Türk Yurdu Dergisi” isimli yazısına yer veriyoruz. Türk Yurdu dergisine yüzüncü yayın yılında başarılar diliyoruz.

Ülkemizin gündemiyle ilgili olarak çıkarttığımız tek sayfalık ekimiz Birleşik Türkçü Cephe’nin bu sayıdaki başlığı “Açılım Durdurulsun! Hainler inlerinde vurulsun!”.

Dergimize ulaşmak için il temsilcilerimizle ya da sanal ağ üzerinden “facebook.com/TurkunDergisi” adresiyle irtibat sağlamanız yeterli olacaktır.

Tanrı Türk’ü korusun!
 
E-posta : iletisim@turkcudergi.com
Facebook : www.facebook.com/Turkcudergi
Twitter : twitter.com/TurkcuDergi
İletişim : Tahılpazarı Mah. İsmetpaşa Cad. 2.Kantarcılar İşhanı No:52 D.26 Muratpaşa / Antalya
Türkçü dergi e-posta ağına kayıt olun !