Türkçü Dergi, Dergimiz Fikrimizdir!
 
Biz Suriye meselesini demografik açıdan ele alıyoruz. Tarih: 16-01-2013
Üç sorunla karşı karşıyayız:

1) Suriye Türklüğü: Esad yanlısı ve Esad karşıtı grupların çatışmalarında Suriye Türklerinin arada kalmasından ve zarara uğramasından endişe duyuyoruz. Özellikle de Suriye'deki kürt gruplarının Irak'ta olduğu gibi Türkmenlere karşı sistemli bir soykırıma kalkışması ihtimaline karşı Türk askerinin Suriye'de varlığını savunuyoruz. Türk askeri Suriye'de işgalci veya rejim destekçisi rolünü üstlenmemelidir. Türk askerinin amacı, tarihsel uzantımız olan Suriye Türklüğünün haklarını korumak olmalıdır.

2) Türkiye'nin Araplaşması ve Kürtleşmesi: Türkiye'nin Suriye'den sığınmacı kabul etmemesi gerekir. Türkiye, Saddam döneminde Irak'tan sığınmacı kabul etmiş ve bunun sonucu olarak Türkiye'nin demografik yapısı Türkler aleyhine gelişmiştir.
Bunun sonucunda kürtçü terör de artmıştır. Bugünkü Arap göçleriyle de Türkiye'de ilerde bir Arap sorunuyla karşı karşıya kalmamıza neden olabilir. Mültecilerin arasında kürtlerin bulunması da kürtçü teröre ivme kazandıracaktır. Sığınmacıların şimdiden Türk halkını huzursuz etmesi, ileride olacaklara işarettir. Türkiye sığınmacı kabul etmemeli, var olanları da sınır dışı etmelidir.

3) Azerbaycan'ın Ermenileşmesi: Suriye'den kaçan Suriye Ermenilerinin Türk yurdu Karabağ'a yerleştirilmesi, bölgede tamamen Türk varlığını yok etme düşüncesinin eseridir. Bu konuda Türkiye ve Azerbaycan'ın öncülüğünde bütün Türk devletleri Karabağ'ın Ermenileştirilmesine karşı çıkmalı, uluslararası kamuoyunu bu konuda harekete geçirmeli. Ermenistan'ın tarafında yer alan devletlere yaptırım uygulamalıdır.
İşte Türkçülerin Suriye meselesine bakışı!

Kurtkayaoğlu Kürşad
 
E-posta : iletisim@turkcudergi.com
Facebook : www.facebook.com/Turkcudergi
Twitter : twitter.com/TurkcuDergi
İletişim : Tahılpazarı Mah. İsmetpaşa Cad. 2.Kantarcılar İşhanı No:52 D.26 Muratpaşa / Antalya
Türkçü dergi e-posta ağına kayıt olun !