Türkçü Dergi, Dergimiz Fikrimizdir!
 
TÜRKÇÜ DERGİ GULCA SOYKIRIMINI UNUTMADI! Tarih: 04-02-2013
Türkçü Dergi'nin Birleşik Türkçü Cephe ve Üniversiteli Türkçüler imzasıyla yayımlanan "Gulca Soykırımını Unutmadık!" bildirisi yurdun dört bir yanında yapılan bildiri dağıtma çalışmalarıyla Türk milletine ulaştırıldı. Bildiri çalışması yapılan bazı iller: Ankara, İstanbul, Samsun, Gaziantep.


Bildirinin metni aşağıdadır:

Gulca’da Ne Oldu?
 

5 Şubat 1997’de, Kadir Gecesi olması nedeniyle bir evde toplanan ve Kuran okuyan Doğu Türkistanlı kadınlar, Çin güvenlik güçlerinin ani baskınına uğradılar. Dipçik darbeleriyle etkisizleştirilip, yaka paça tutuklandılar. Bu insafsızlığa tepki gösteren silahsız Doğu Türkistan halkının üzerine Çin silahlı kuvvetleri tarafından ateş açıldı. Tepkinin büyümesiyle Doğu Türkistan halkı milli bir direnişe geçti. Direniş kanlı bir şekilde bastırıldı. İnsanlar gece yarısı evlerinden çıkarılarak sorgusuz sualsiz kurşuna dizildi. Bu olaylar sonucunda katil kızıl Çin tarafından binlerce Uygur Türk’ü öldürüldü. Çin hükümeti hastanelere genelge göndererek olaylarda yaralananların tedavisini engelledi. Daha sonra da en az 1000 kişi tedavisi yapılmadığı için acılar içinde şehit oldu.
Soydaşım, bu sese kulak ver! Sen bir Türk’sün. Tarih boyunca 3 kıtada hüküm sürmüş, çeşitli coğrafyalara yayılmış ve adaletiyle dünyaya örnek olmuş bir milletin çocuğusun.
Bu millet, zor duruma düştüğünde, merhamet gösterdiklerinden hiçbir şekilde insanlık görememiştir.
Bugün Türkiye’de kız çocukları yakılmakta, kundaktaki bebekler kurşuna dizilmektedir. Hocalı’da hamile kadınların karnı deşilmiş, Kerkük’te Türkmenler sistemli bir katliama uğramış, Kırım’da Tatar Türkleri öz yurtlarından sürülmüş, Ahıska’da Türkler öz yurdunda parya kaderi yaşamıştır. İran’da Türklerin öz dilleri yasaklanmış, Yunanistan, Adalar ve Bulgaristan’da din ve vicdan hürriyetleri yok edilmiş Türk’üm diyen katledilmiştir.
Bu soykırımlar maalesef saymakla bitmez. Bu soykırımların en iğrençlerinden birisi de Çin’in Uygur Türklerine yaptığıdır. Uygur Türklerinin vatanı olan Doğu Türkistan, en eski Türk yurdudur. Atalarımızın Türkiye’den önceki anayurtları orasıdır. Bugün ata yurdumuzda, öz kardeşlerimize soykırım yapılmakta, anne karnındaki bebekler öldürülmekte, Türk kızları kaçırılmakta, secdeye inen Türk başları kesilmektedir.
İslamlık adına Filistin’i, Myanmar’ı konuşanlar sıra Doğu Türkistan’a, Uygur Türklerine gelince ne yazık ki susmaktadır.
Unutma ki orada yaşayanlar senin öz kardeşlerindir. Aynı soydan, aynı atadan geldiğin Türklerdir. Bugün onlar Çin zulmü altında inlemektedir. Unutma ki coğrafyaların uzaklığı kardeşleri ayırmaya yetmez. Kurtuluş Savaşımızda Türkistan’dan gelen yardımlarla başarılı olduk.
Türkiye’de Başbuğ Atatürk’ün başlattığı seferberlik çağrısına Türkistan’dan destek gelmiş, kardeşlerimiz dişinden tırnağından arttırarak bize destek olmuştur.
Şimdi sıra bizde.
Kardeşlerimizi yalnız bırakmamalıyız, öz yurdunda esir olmalarına izin vermemeliyiz, Çin işkencesiyle yok olmalarına göz yummamalıyız.
Al bayraktan gök bayrağa, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarından Osman Batur’un çocuklarına selam olsun!
 
E-posta : iletisim@turkcudergi.com
Facebook : www.facebook.com/Turkcudergi
Twitter : twitter.com/TurkcuDergi
İletişim : Tahılpazarı Mah. İsmetpaşa Cad. 2.Kantarcılar İşhanı No:52 D.26 Muratpaşa / Antalya
Türkçü dergi e-posta ağına kayıt olun !