Türkçü Dergi, Dergimiz Fikrimizdir!
 
TÜRKÇÜ DERGİ HOCALI MAZLUMLARINI ANIYOR Tarih: 23-02-2013
Hocalı Soykırımı'nın 21. yıldönümü dolayısıyla Birleşik Türkçü Cephe platformu başlığıyla "Türkçü Dergi, Üniversiteli Türkçüler, Liseli Türkçüler, Ayzıtlar(Türkçü Kadınlar Birliği), Antalyalı Türkçüler, İstanbullu Türkçüler, Gaziantepli Türkçüler, Ankaralı Türkçüler, Konyalı Türkçüler"in ortak imzasıyla bir bildiri yayımlandı. Bildiri 24-26 Şubat arası yurdun pek çok ilinde dağıtılacaktır.DÜNYANIN VİCDANI KAPALI, SOYKIRIMIN ADI HOCALI!

TÜRKİYE UYUMA
HOCALI’YI UNUTMA!1992 yılında Türk Yurdu Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde dünyanın gözü önünde bir soykırım yapıldı. Bu soykırım, insan dışı bir vahşete tanıklık eden Hocalı ve Karabağ halkının zihninde silinmez izler bıraktı. Hiçbir insanın yapamayacağı vahşeti, Hocalı’da Ermeniler Türklere yapmıştı. Olmayan bir soykırımı varmış gibi gösterme gayretinde olan, bütün dünyada zehirli yalanlarını kusan Ermeniler 21 sene önce bütün gazetelere ve ajanslara yansıyan bir soykırıma giriştiler. İnsan vicdanına sığmayan bu soykırımda Türk çocuklarının başları kesildi, Ermeni askerleri tarafından futbol topu gibi oynandı. Anne babaların gözü önünde evlatları, evlatların gözü önünde anne babaları kurşuna dizildi. Bu soykırımda bütün Ermeniler Türk kırgınına girişmiş, Ermenistan’ın bugünkü cumhurbaşkanı Sarkisyan da bu soykırımda soykırımcı kuvvetlerde komutanlık yapmıştır. İki Ermeni askerin yazı tura atarak “kız mı erkek mi?” diye iddia girdiği ve Hocalı Türkü hamile kadının karnındaki bebeği kasaturayla keserek çıkardığı bir vahşetin adıdır Hocalı. Türklerin kafa derilerinin yüzüldüğü, ele geçirilenlerin sistemli işkencelere maruz bırakıldığı, testerelerle insanların diri diri kol ve bacaklarının kesildiği, gözlerin çıkartıldığı, kulaklarının kesildiği bir soykırımdır Hocalı… Resmi rakamlara göre kadın, çocuk, yaşlı, savunmasız, sivil denilmeden 613 Hocalı Türkünün bir gecede katledildiği gündür 26 Şubat 1992. 


Soydaşım, bu anlattıklarımız bir korku filminin senaryosundan alınmış parçalar değil. 21 sene önce seninle aynı kanı taşıyan, ortak atalara sahip olan Azerbaycan Türklerinin bire bir yaşadığı zulümlerin özetidir.
Dünyanın gözü önünde yaşanan bu soykırım maalesef dünya kamuoyunda hak ettiği yeri bulamamıştır. Evrensel Ermeni yalanlarına ortak olan, Türkleri yapmadıkları soykırımlardan sorumlu tutan dünya, sıra Türk’e yapılan zulümlere gelince susmuştur.

Hocalı mazlumlarını anmak her Türk’ün milli ve vicdanı görevidir.
Dün Balkanlar’da, Kıbrıs’ta, Ahıska’da, Karabağ’da, Hocalı’da, Kırım’da; bugün Kerkük’te, Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Güney Azerbaycan’da soykırıma uğrayan Türklere sahip çıkmalıyız. Dün, bugün kardeşlerimize yapılan soykırımlara sessiz kalırsak aynılarının bize yapılması durumunda kimsesiz kalabiliriz. 
İnsanlık adına teröristlere, soykırımcı Ermenilere sahip çıkanlara soruyoruz:
“Hocalı’da karnındaki bebek alınan bir anne tecavüz edilip karnına taş doldurulurken nerdeydiniz?”

 

BİRLEŞİK TÜRKÇÜ CEPHE


(Türkçü Dergi, Üniversiteli Türkçüler, Liseli Türkçüler, Ayzıtlar(Türkçü Kadınlar Birliği), Antalyalı Türkçüler, İstanbullu Türkçüler, Gaziantepli Türkçüler, Ankaralı Türkçüler, Konyalı Türkçüler)
 
E-posta : iletisim@turkcudergi.com
Facebook : www.facebook.com/Turkcudergi
Twitter : twitter.com/TurkcuDergi
İletişim : Tahılpazarı Mah. İsmetpaşa Cad. 2.Kantarcılar İşhanı No:52 D.26 Muratpaşa / Antalya
Türkçü dergi e-posta ağına kayıt olun !