Türkçü Dergi, Dergimiz Fikrimizdir!
 
ANKARA'DA TÜRKÇÜLERE YAPILAN SALDIRIYI KINAMAK İÇİN İSTANBUL'DA TOPLANIYORUZ! Tarih: 28-02-2013
BASIN AÇIKLAMASINA DAVET
 
      Türklüğün ayaklar altına alındığına dair demeçlerin verildiği, İmralı'daki caninin muhatap kabul edildiği, terör örgütünün isteklerinin kabulü tartışılarak şehitlerimizin hatırasının çiğnendiği bu günlerde, Türk milletine sevdalı Türkçülere böyle bir saldırının yapılması tesadüf değildir.
Geçen yıl 26 Şubat'ta, Türkiye'de on binlerce Türkiye Türkünün Azerbaycan'daki Türklere yapılan soykırımı anmak için toplanması, Türk düşmanlarını rahatsız etmişti. Bu yürüyüşte açılan pankartlar yüzünden davalar açılmış ve arkadaşlarımıza ceza yağdırılmıştı. Türk'ü yıldırmak için yapılan yürüyüş, baltalanmaya çalışıldı.
 
      24 Şubat Pazar günü Ankara Kızılay Meydanı'nda “Karabağ ve Hocalı'da yaşayan Azerbaycan Türklerine, 25-26 Şubat 1992 tarihinde Ermeniler tarafından canice yapılan soykırımı kınamak ve toplumu bilinçlendirmek” için bir imza kampanyası düzenlenmişti. İmza standı açan arkadaşlarımıza, “hepimiz ermeniyiz, hepimiz kürdüz” diye slogan atan Türk düşmanı bir grup saldırmıştır. Bu saldırıda, Türk ve Azerbaycan bayrakları yakılmış, toplanan 3 bin imzanın dökümleri yırtılmıştır. 27 Şubat Salı günü ise Mimar Sinan Üniversitesi'nde yine Hocalı'da Türklere yapılan soykırımı anmak için düzenlenen bir toplantıya Türk düşmanları tarafından saldırılmıştır.
 
      Bu yapılanlar, Türk’ü sindirmeyi, tepkisizleştirmeye çalışarak kendi emellerine rahatça ulaşabilmeyi amaçlamaktadır. Türk Yurdunda “milli direncin kırılması, ayrıştırma projelerinin uygulanması, revaçta olan soysuzlaşma ve Türk adını anlamsızlaştırma” girişimlerinin karşısında Türk’ün sabrı sınanmaktadır.
 
     Türk milliyetçilerine ve Türk kimliğine karşı yapılan saldırıyı kınamak için, İstanbul ve çevre illerdeki duyarlı soydaşlarımızı, Beyazıt'a kimliğine sahip çımaya davet ediyoruz.
 
 
      Bütün Türk düşmanları bilsinler ki:

      Türk Milleti, asla boyun eğmeyecektir!
 

TERTİP KOMİTESİ
 

ETKİNLİK BİLGİLERİ
03 MART 2013 – PAZAR GÜNÜ
Saat: 14.00
İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Önü
Beyazıt – İSTANBUL
 
DÜZENLEYEN KURULUŞLAR
 
 
Gökbörü Derneği İstanbul Temsilciliği
 
Birleşik Türkçü Cephe
 
İstanbullu Türkçüler
 
Milliyetçi Toplum Hareketi
 
Türkçü Dergi
 
Türkçü Düşünce ve Yaşam Hareketi
 
E-posta : iletisim@turkcudergi.com
Facebook : www.facebook.com/Turkcudergi
Twitter : twitter.com/TurkcuDergi
İletişim : Tahılpazarı Mah. İsmetpaşa Cad. 2.Kantarcılar İşhanı No:52 D.26 Muratpaşa / Antalya
Türkçü dergi e-posta ağına kayıt olun !