Türkçü Dergi, Dergimiz Fikrimizdir!
 
İSTANBUL'UN FETHİ'Nİ AŞAĞILAYAN YURT GAZETESİNİ KINIYORUZ Tarih: 31-05-2013
Ulusalcı kitleye hitap eden Yurt Gazetesi'nin bugünkü sayısında ana sayfada yer alan "Yurt'un Sesi" imzalı baş yazıda Türk tarihinin en büyük başarılarından birisi olan "İstanbul'un Fethi" küçümsenmiştir.
Milliyetçiliği bir burjuva uydurması olarak gören komünizm fikrine mensup olan, eski komünist- yeni ulusalcı Merdan Yanardağ'ın yayın yönetmenliğini yaptığı bir gazeteden de ancak böyle bir edepsizlik beklenirdi.
Yazının başlığında İstanbul'un Fethi'nin kutlanması için "Yobazlık ve Zavallılık" denilmiştir. Biz de Yurt Gazetesi'nin bu hazımsızlığını "Şerefsizlik ve Kansızlık" olarak niteliyoruz.
Gazete Yunanistan'daki Yunan milliyetçilerinin İstanbul'un fethine karşı eylem yapmasına dayanarak Türkiye'de fetih kutlamalarının kışkırtıcılık olacağını söylemiş.
Bir de çok bilmiş sol üsluplarıyla süslü cümleler kurarak buna benzer olayların dünyanın hiç bir yerinde kutlanmadığını söylemiş. 
Bunu söyleyen gazete, Yunanistan'daki İstanbul'u geri alma arzusunun yıllardır süregelen bir tören olduğundan habersizdir. Viyana Kuşatması'nda Türk ordusunun püskürtülmesini yıllardır kutlayan ve gelenekleştiren Avusturya'dan habersizdir. 
Buna benzer örnekler çoğaltılabilir. 
Tarihi başarılara sahip çıkmak ve onları anmak bir milletin dinamizmini her zaman diri tutmaya yarayan bir etkendir. 
Eğer tarihi başarıları kutlamak ilkellikse Yurt Gazetesi, büyük Başbuğ'umuz Atatürk'ün başarıları olan Cumhuriyet'in ilanı, Zafer Bayramı, TBMM'nin açılışı, Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı ve şehirlerimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü gibi günlerin kutlanmasını da ilkellik olarak kabul ediyor demektir.
Böylece Atatürk düşmanı, cumhuriyet düşmanı gericilerle ve bölücülerle aynı safta buluşmuş olurlar.
Türk milliyetçileri Başbuğ Atatürk'ün de Başbuğ Fatih'in de başarılarını her zaman kutlayacak ve anacaktır.
Maziye bağlılık, mazi şuurunu taşıma milliyetçiliğin gereklerindendir.
Gökbilge Atsız'ın dediği gibi "Yalnızca hayvanların dünü, mazisi sağırdır!"
 
E-posta : iletisim@turkcudergi.com
Facebook : www.facebook.com/Turkcudergi
Twitter : twitter.com/TurkcuDergi
İletişim : Tahılpazarı Mah. İsmetpaşa Cad. 2.Kantarcılar İşhanı No:52 D.26 Muratpaşa / Antalya
Türkçü dergi e-posta ağına kayıt olun !